

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 2 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 15 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Terminations | 2 |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
Stock: 124
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02670
Ext.Price$0.02670
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02670 | $0.02670 |
| 10 | $0.01335 | $0.13350 |
| 50 | $0.01027 | $0.51350 |
| 100 | $0.00920 | $0.92000 |
| 500 | $0.00825 | $4.12500 |
| 1000 | $0.00716 | $7.16000 |
| 3000 | $0.00621 | $18.63000 |
| 5000 | $0.00539 | $26.95000 |
| 10000 | $0.00506 | $50.60000 |
| 30000 | $0.00475 | $142.50000 |
| 50000 | $0.00446 | $223.00000 |
